Diamenty Forbesa 2023

wallstein, balcke durr, elektrofiltry obrotowe, elektrofiltry przemysłowe, podgrzewacze workowe, e-serwis, czyszczenie chemiczne i odpylanie elektrostatyczne, BREF regulacje BAT, części zamienne ELWO ALSTOM, pomiary rozpływow spalin, przeglądy i serwis, wymogi środowiskowe, zniżki za ubezpieczenie l-serwis

Nasze urządzenia są zainstalowane w zakładach przemysłowych w Polsce i za granicą. Rocznie dzięki naszym filtrom usuwane są ze spalin i gazów przemysłowych dziesiątki tysięcy ton pyłu.

"Nasi inżynierowie są autorami rozwiązań, które sprawiają, że nasze urządzenia są unikalne na rynku." - mówi Marek Mikołajczyk - Prezes Zarządu

Do niedawna jako Balcke-Dürr Polska, a od 2020 r., ze względu na zmianę głównego udziałowca, pod nową nazwą: Wallstein Rothemühle Sp. z o.o. Jesteśmy świetnie zorientowani w technologiach odpylania stosowanych na całym świecie.

Dzięki unikalnym rozwiązaniom potrafimy skutecznie modernizować i zwiększać efektywność urządzeń odpylających konkurencji. Po wielu latach wzajemnej współpracy spółka odkupiła w 2020 roku od niemieckiej spółki matki kompletną technologię filtrów Rothemühle (elektrofiltrów i filtrów tkaninowych) oraz wszystkich związanych z nią patentów, wraz z unikalną bazą danych, dotyczącą ponad 2500 elektrofiltrów Rothemühle instalowanych od dziesiątek lat na całym świecie: w Europie, RPA i Azji. Od czasu utworzenia spółki technologia ta została rozwinięta i uzupełniona o indywidualne rozwiązania polskich inżynierów, umożliwiając osiąganie rekordowo wysokiej, w skali światowej, skuteczności odpylania. Ostatnim przykładem takich elektrofiltrów jest zrealizowana w latach 2019–2021 modernizacja czterech elektrofiltrów bloków 360 MW, w Elektrowni Opole, a także modernizacja 13 elektrofiltrów innych dostawców w elektrociepłowniach w Krakowie, we Wrocławiu, w Gdyni i Gdańsku czy też zakończone właśnie modernizacje elektrofiltrów w elektrowni Pocerady w Republice Czeskiej oraz rafinerii w Wiedniu. W bieżącym roku spółka pozyskała kolejne zamówienia na dostawy pod klucz kilku filtrów tkaninowych dla ArcelorMittal w Dąbrowie Górniczej oraz modernizację EF bloku 858 MW w PGE Elektrownia Bełchatów. Wiele zakładów naszych klientów pracuje w ruchu ciągłym, co szczególnie podczas pandemii pokazało, jak ważna jest dobra organizacja pracy dostawców urządzeń. Żadna z naszych umów w czasach pandemii nie została przerwana ani w niekontrolowany sposób opóźniona. Kryzys pandemii sprawił, że musieliśmy się przeorganizować. Dzięki tym zmianom pandemia dotknęła nas w znacznie mniejszym stopniu niż inne dziedziny gospodarki. Nasze umowy są na bieżąco realizowane, a rok 2021 zakończyliśmy kolejnym dużym wzrostem obrotów spółki przy stabilnej rentowności. Zatrudniamy w Polsce ok. 50 osób, głównie inżynierów różnych branż. Jesteśmy poszukiwanym pracodawcą. Dzięki konsekwentnemu tworzeniu zespołu ekspertów udało się nam osiągnąć na rynku w Polsce przewagę konkurencyjną, którą zamierzamy wykorzystać również w działalności eksportowej, poza Polską.

Nagrody i CERTYFIKATY

  • Gazele Biznesu 2020, 2021, 2022
  • Certyfikat SCC 2020
  • Zintegrowane Certyfikaty ISO 9001 14001 45001, 2022
  • Diamenty Forbesa 2023
Powrót
MISJA
Jako międzynarodowa firma usługowo-technologiczna umożliwiamy prowadzenie procesów przemysłowych w sposób bardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. 

WIZJA
Chcemy być globalnym partnerem pierwszego wyboru dla naszych klientów. Z nami łatwo jest realizować cele biznesowe. Tworząc „jeden zespół”, wspólnie z naszymi klientami, zawsze dostarczamy najlepszych rozwiązań – innowacyjnych, ekonomicznych i przyjaznych dla środowiska.
Kontakt
Wallstein Rothemuhle Sp. z o.o.
Augustówka 24,
02-981 Warszawa
tel: +48 22 8856490

Oddział w Tychach
Przemysłowa 52
43-100 Tychy
tel: +48 32 3291383

© Wallstein Holding GmbH & Co. KG

W naszej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.
Akceptuję